10.2017 arhiiv

Leivanädal 2017

17.10.2017

9.-13.oktoober oli pühendatud leivale.

Osade klassidega käidi Olustvere leivakojas leiba küpsetamas. Saime igaüks teha just sellise leivakaku nagu ise soovisime ja lisada hulka erinevaid seemneid.

Seni kuni meie leivakakukesed ahjus küpsesid, külastasime kahte muuseumituba, kus ühes oli topised ja teises puuhobused. Käisime  tallis, kus nägime erinevaid loomi –  siga, küülikud, kitsed ja lambad.  Ka õues jalutades  saime koplitest imetleda hobuseid, kitsi ja alpakasid.

9klass ja LA käisid Kurgja talurahvamuuseumis, kus nad samuti nägid leivategu ja erinevaid talutöid, mida vanal ajal tehti.

Kasvatusrühmad valmistasid erinevaid kooke ja suupisteid, mille üheks olulisemaks koostisosaks oli leib.

Reedel toimus õp Jaana eestvedamisel leiva degusteerimine. Kokku oli sel päeval võimalik maitsta 8 erinevat leiba. Igaüks, kes maitses,  hindas leiba plussi või miinusega, vastavalt sellele, kas maitses või mitte. Kõige lemmikumaks osutus üllatusleib, mille küpsetas meie enda kokatädi Reet. Üllatusleiba kommenteeriti sõnadega väga hea ja kõige parem. Loomulikult on äsja ahjust tulnud soe koduleib see parim.

Ülevaade leiva degusteerimisest:

Tatraleib : 6+ 5- (kommentaar – jube)

Rukkipala: 11+ 2-

Tera-tasku: 13+

Eve-Kati leib: 12+ 1-

Rehe teraleib: 7+

Täistera röst: 13+ 1-

Üllatusleib: 14+(kommenaatarid- kõige parem, väga hea)

 

TT-klassid Lilli looduskeskuses

17.10.2017

10.oktoobril käisid TT-klassid Lilli looduskeskuses.

Lilli loodusmaja asub Karksi vallas endises Polli metskonna kontorihoones 1,5 km Lillist Karksi -Nuia poole. Loodusmaja hooned pärinevad mõisate ajastust ja kuulusid Polli mõisa karajamõisa alla. Peahoone ehitatud 1865. aastal, Polli mõisa metsahärrale, kes oli ümberkaudsete metsade esimene teadaolev majandaja.

Lilli looduskeskuses võttis meid vastu väga tore perenaine, kellega koos ajasime lambad ja kitsed karjamaale, andsime süüa jänestele, kanadele ja hobustele. Saime ise lehmadele põllu pealt peeti korjata, neid puhastada ja tükeldada. Päeva lõppedes, korjasime laudast munad ära ja tegime pannkooke.

Spordinädal 2017

02.10.2017

Käesoleva aasta septembris (23.-30. september) korraldasid Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile kolmandat korda Eestis spordinädalat.
Lahmuse kool osales spordinädalal teist aastat ja terve nädal oli täis sporti ning liikumist.
25.september alustasime koolinädalat hommikuvõimlemisega:

26.september  – Spordipäev:

Peale lõunasööki korraldas õp Mati jalgpallivõistlused. Osales 3 võistkonda sh ka õpetajad.

Päev lõppes maleturniiriga:

27.spetember matkasime.

Õpilased jagati gruppidesse, kus nad ühtse meeskonnana pidid läbima 3,5km matkaraja. Rajal olid punktid, kus  tuli lahendada erinevaid ülesandeid.

28. septembril korraldas õp Kuuno korvpallivabavisete võistluse. Kõik soovijad said end proovile panna ja ühe minuti jooksul visata võimalikult palju korve. 28 osalejat viskasid kokku 60 korvi. Tublimad olid Mairos, Martin ja Mihkel, kes kõik viskasid minuti jooksul 4 korvi.