Skip to content

Massaaž

KLASSIKALINE MASSAŽ

Massaaž on üks vanimaid ravimeetodeid, seda on kasutatud tervendamiseks juba tuhandeid aastaid igas maailma paigas. Klassikaline massaaž on traditsiooniline ja levinud massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Seda tehakse nii õlidega, kui ka kuivalt. Ravimassaaži võib teha vastavalt soovile ja vajadusele, kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale.
Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine, seega kiirendada ainevahetust, taastada kaotsiläinud energiat, korrigeerida lihastoonust. Toime on vastavalt kasutatud võtetele kas lõõgastav või toonust tõstev. Klassikalise massaaži tehnikad sisaldavad endas silitamisi, naha ja naha-aluskoe hõõrumisi, lihaste muljumist, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid. Peale massaaži on soovitav juua ravimteed või mineraalvett ning paar tundi mitte süüa.
Massaažis on ühendatud nii puudutuste positiivset emotsiooni andev mõju kui ka  ravitoimeline tehnika. Head massööri võiks nimetada ka tervendajaks, kes suudab tagasi anda nii hinge kui keha tervise. Üldmassaaži võib teha igal ajal. See aitab peletada väsimust, turgutada immuunsussüsteemi, tasakaalustada närvisüsteemi, viia kehast välja jääkaineid, parandada ainevahetust ja vähendada lihaspinget ning selle läbi ka valusid, väheneb stress ja tugevneb närvisüsteem.
Massaaž on efektiivne kaalu langetada soovivate inimeste puhul: pingutab lõtvunud nahka, parandab lihastoonust ja kiirendab ainevahetust. Sportlastele on massaaž lausa hädavajalik – paraneb südame töö, suureneb liigeskapslite liikuvus, aitab trennijärgselt ja ka eelselt lihaseid lõdvestada. Sundasendis töötajatele on massaaž samuti väga sobiv, aitab vabaneda keha teatud piirkondadesse kogunenud pingetest.
Ravimassaaž baseerub klassikalisel massaažil ja arvestab haiguste omapära. Kasutatakse liigeshaiguste, nimmepiirkonna valude, traumajärgse seisundi parandamiseks, jm. Massaaž avaldab mõju vere, lümfi, koevedeliku liikumisele, kõrvaldab seiskumise ja paisunähtusid, tõstab masseeritava kehaosa temperatuuri, parandades seeläbi verevarustust.

Massaaz sobib:

Lõdvestab valulikke ja pinges lihaseid
Kiirendab ainevahetust
Aktiveerib lümfiringet
Puhastab organismi jääkainetest
Parandab verevarustust
Leevendab stressi ja unehäireid
Toimib lõõgastavalt nii vaimse kui füüsilise ülepinge korral
Massaažikuuri järgselt suureneb organismi vastupanuvõime haigustele

Massaaž ei sobi:

Kõrge vererõhk
Ägedad nahahaigused
Palavik
Rasked südame-, neeru ja kopsuhaigused
Pahaloomulised kasvajad
Viirushaigused
Põletikulised haigused
Nakkushaigused
Vere hüübimishäired
Veenilaiendid ja –põletikud
Alkohoolne joove