Aasta Jõulupuu tiitli sai Lahmuse Kool

5. detsembril toimus Suure-Jaani valla Jõulupuu 2010 konkurss. Lahmuse Kooli jõulukuusk oli sel aastal klaasist ning selle ideeautoriks õp Maie Mäerand, konsultandid Mati Hansen ja Kuuno Tiitus.
JÕULUPUU valmistamise lugu:
Leotati, kraabiti sildid ja pesti puhtaks 30 rohelist pudelit. Tükeldati pudelid, et valmistada lehtklaasi. Sulatati lehtklaas. Valmistati savist vormid, kus sulatada „kuuseoksad“. Pressiti savivormi sisse kuuseoksa muster. Lõigati klaasinoaga välja 80 kuuseoksa. Sulatati klaasist kuuseoksi klaasisulatusahjus 800 kraadi juures ööpäev. Ehitati kuuse tugisüsteem: valati metallvarda ümber tsemendisegust alus. Saeti puidust 16 vaherõngast, puuriti sisse augud ja värviti. Sulatati jõuluehted. Valmistati savist kuuse tipp ja värviti. Laoti kuusk kokku kasutades ühendamiseks silikooni. Kaeti alus ja kuusk kunstlumega. Ehiti kuusk. Valmistati savist „küünlamaja“ ja värviti. Kuusetegu kestis 6 nädalat. Tööst võttis osa 16 õpilast klaasi-savitööringist ja –ainetundidest.