01.2015 arhiiv

Jõulud Jõuluvana kodus

05.01.2015

Kaugel, kaugel Lapimaal, virmaliste ja polaarööde riigis, laiub keset teedeta kõnnumaad Korvantunturi. Seal on kummaline küla, ühes oma töökodade, tallide ja elumajadega. Küla on inimestest niivõrd kaugel, et arvatavasti pole seda näinud keegi, peale paari teelt eksinud lapitaadi. Kes küll on niisugusesse kohta oma kodu rajanud? Kes muu kui Jõuluvana. (Mauri Kunnas “Jõuluvana”)

18. detsembril 2014 hakkas Jõuluvanal kiire – oli vaja ruttu tegutsema hakata, et jõuludeks kõik koolid ja asutused läbi käia – et lastele kommipakid viia. Siis seal üheskoos päkapikkudega vaadati ja arutati, kuhu minna ja tuldi järelduse, et Lahmuse Koolis on ikka andekad ja tublid lapsed küll.

jõulupidu1 jõulupidu2 jõulupidu3 jõulupidu4 jõulupidu7 jõulupidu8 jõulupidu4-1 jõulupidu5 jõulupidu6 jõulupidu10 jõulupidu11 jõulupidu12