09.2011 arhiiv

Avasime pidulikult kolm renoveeritud hoonet

30.09.2011

30. septembril toimus Lahmusel kolme renoveeritud hoone pidulik avamine. Vanast valitsejamajast-kaasaegne õpilaskodu, sepikojast-omaette maja toimetulekuõpilastele, juustumajast-tore käsitöömaja. Esmalt tegime J. Suitsu torupillimängu saatel ringkäigu kõigisse hoonetesse, lõikasime lahti lindid ja EELK Suure-Jaani koguduse õpetaja K. Sääsk õnnistas taasavatud majad. Järgnes aktus ning külaliste vastuvõtt. Nendest olulistest sündmustest tegid kokkuvõtte ja teavitasid avalikkust Ragnar Kond „Aktuaalses Kaameras“ ja Piret Rist „Vikerraadios“.

Jooksukross Kiigemetsas

29.09.2011

29. septembril osalesid meie õpilased ja õp K. Kärt Kiigemetsa jooksukrossil. Meie tublid jooksjad olid Milene, Grete, Kevin H., Peeter, Rauno, Raili, Jan K., Egon. Võistkondlikult saavutati II koht.

Viljandimaa koolide päästealasel võistlusel “Abi ABC”

22.09.2011

22. septembril osales võistkond „Abimees“ Viljandimaa koolide vahelisel päästealasel võistlusel „ABI ABC“.  Õppuse eesmärk on kinnistada õpilaste teadmisi ja oskusi osutades abi ootamatute õnnetuste puhul; Võrreldakse koolis tehtavat ohutusteemalise õppe taset ja vahetatakse sellealaseid kogemusi. Võistkonda kuulusid Maria, Anu, Renek, Rauno.

Külalised Jõgeva Ühisgümnaasiumist

20.09.2011

20. septembril kohtusid Lahmuse Kooli õpetajad E. Putrolainen, J. Metsvahi, K. Tiitus Jõgeva Ühisgümnaasiumi juhtkonnaga. Tehti ringkäik meie koolis ja vahetati kogemusi.

Sügisene spordipäev

19.09.2011

19. septembril toimus koolis sügisene spordipäev.

Puu- ja köögiviljanädal

19.09.2011

19.- 23. septembril oli puu- ja köögiviljanädal. Kas tead, et iga laps peaks päevas sööma 5 peotäit puu- ja köögivilju? Kes kõige rohkem vilju sõi, saab kõige pikema pai! Meie 7. kl õpilased ja õp E. Putrolainen korraldasid sel puhul vigurjuurviljadele nimepanemise võistluse. Parimaks nimeks osutus kahe porgandi „PoleammunäinudKALLI“.

Esmaabi ABC õppustel

15.09.2011

15. septembril osales rühm 7. klassi õpilasi koos kooli meditsiinitöötaja Helle Jürissoniga Viljandis Päästekomandos ESMAABI ABC õppustel.

1.-4. kl külastas Suure-Jaani Päästeametit

14.09.2011

14. septembril käisid 1.-4. klassi õpilased koos õp J. Hennuga külas Suure-Jaani Päästeametis.

Tipu Looduskoolis taastuvenergia õppepäeval

13.09.2011

13. septembril külastasid 8. klassi õpilased ning õpetajad M. Reimand ja A. Umda Tipu Looduskooli, et osaleda taastuvenergia õppepäeval. Programm koosnes erinevatest tegevustest, mängudest, katsetest seoses energia tarbimise ja taastuvenergia allikatega. Täname Tipu Looduskooli toreda ettevõtmise eest!

Suure-Jaani Päästeametis

08.09.2011

8. septembril külastasid 7. ja 8. kl õpilased koos õp E. Putrolaineni ja õp A. Umdaga Suure- Jaani Päästeametit. Saadi teadmisi tuleohutusest ja tuletõrjuja vastutusrikkast tööst.