03.2009 arhiiv

Rahvastepall Kiigemetsa koolis

12.03.2009

12. märtsil toimusid Kiigemetsa Koolis rahvastepallivõistlused. Seal saavutas meie kool I koha. Neid juhendas õpetaja Kristjan Kärt.

EEO lauluvõistlus Kambjal

12.03.2009

12. märtsil toimus EEO lauluvõistlus Kambjal. Lahmuse Koolist osales seal 3 solisti. Laulud õpetas neile selgeks muusikaõpetaja Mati Klamp. Väga tublilt laulis Mairo Jakobson, kes saavutas EEO lauluvõistlusel II koha.

Imavere Piimandusmuuseumis

11.03.2009

11. märtsil külastasid 8. klassi õpilased ja õp Saima Männik Imavere Piimandusmuuseumi. Vaadati, kuidas tehti võid endisaegsel moel. Mitte ainult ei vaadatud- tegid ise ka:) Giid rääkis Eesti piimatöötlemise ajaloost, näitas masinaid ja uhkeid aukirju ja rahakapi võtmeid….

Emakeelepäevale pühendatud tegevused

11.03.2009

9.-11. märtsini toimusid meie koolis emakeelepäevale pühendatud tegevused.
TT1 klassi õpetaja Urve Kuldkepp paigutas seinale pildiseerijad erinevatest muinasjuttudest. Õpilastel tuli ära arvata või välja otsida muinasjutu pealkiri. 6. klassi õpilane Valev Soll otsis välja isegi muinasjuttude autorid. Väga tubli!
Raamatukogutöötaja Milvi Ruut jagas klassidele kätte „alustatud jutud“, mille iga õpilane pidi ise lõpetama. Kogunes 21 juttu, mis kõigile lugemiseks ka seinale pandi.
Logopeed Tiina Põrk korraldas erinevatele vanuseastmetele mõistatuste ja vigurlausete lugemise tunni. Tublimad vigurlausete kordajad olid Mihkel Jordan (50x), Peeter Uzdanov (25 X), Simo Tahker (16 x), Marge Kõressaar (10x). Järgnesid Igor Nazarov, Maria Soll, Raili Rüütel, Rauno Zanin, Anu Agasild, Milene Saar, Valev Soll, Rogers Saal, Liis Kivimurd, Targo Tahker, Mairo Jakobson.

Eelkutseoskuste võistlus Vana-Võidus

04.03.2009

4. märtsil toimus Vana-Võidus Viljandi maakonna eelkutseoskuste võistlus „Oskaja“, mis oli mõeldud kõigile 9-klasside õpilastele. Võistlusel osales kokku 33 kolmeliikmelist võistkonda 12-st koolist. Võisteldi erinevates oskust vajavates ülesannetes, näiteks õmblusmasina niidistamine, tooli loodimine piljardikuuliga jne. „Oskaja“ eesmärk oli populariseerida kutseõpet ja näidata, et ka lihtsalt midagi osates võib edu saavutada. Lahmuse Koolist võistles kaks võistkonda, kuhu kuulusid Siim Usin, Karin-Ly Kõllo, Raino Kivimurd, Johan Suursaar, Arti Kuuse, Maddis Auspere.

Jalka Vodja Koolis

04.03.2009

4. märtsil võistlesid Lahmuse poisid Vodja koolis, kus peeti jalgpalliturniir. Neid juhendab õp Kristjan Kärt.

Väike Merineitsi Ugalas

03.03.2009

3. märtsil külastasid „Ugala“ teatrit 2., 3., 4., 5.,7. kl ja nende klassijuhatajad, vaadati „Väikest Merineitsit“. Peale etendust tutvustas Kelly Eensoo teatri lavatagust elu. Tagasisidena valmis 2., 3., 4. klassi poolt väike raamatuke, kus teatrimuljed ja joonistused.