Leivanädal

29. Nov 2018

Meie koolis toimus 8.-12. detsember leivanädal. See nädal algas leivategemise videoga, mida saalis kõik koos vaatasime. Õhtul tegime ise leiba, käidi Kurgja Talumuuseumis , otsiti mööda koolimaja peidetuid viljapäid ja  toimus leiva teemaline viktoriin.

Spordinädal 24.09-28.09

15. Nov 2018

Spordinädalal toimus meie koolis: jalgpallivõistlused, matk (QR-koodi otsimine koolimajas), korvpallivõitlused ja male. Nädala jooksul toimus vahetunnis erinevad sportlikud tegevused (erinevad täpsusvisked)

Munadepühad

30. Mar 2018

Kasvataja Ene eestvedamisel tähistasime munadepühi.

27.märtsil otsisime ja värvisime mune.

28.märtsil toimusid spordisaalis teatevõistlused “Munajaht”  – kõik osalejad võistlesid välja ühe üllatusmuna. Kui teatevõistlused läbi said, oli võimalik kõikidel soovijatel endale vabavisete abil komme “visata”. Niipalju kommi said, kuipalju korve minutijooksul tabasid.

“Eesti 100 – 100 kohtukülastust”

29. Mar 2018

28.märtsil käis 9 klass Tartu kohtumajas.

Tehti väike kohtumaja ekskursioon ja viibiti ka päris kohtuistungil.

Samal päeval külastati ka Tagurpidi Maja.

Projektteater J.U.H.K.K.A “Kakuke”

28. Mar 2018

27.märtsil tehti Lahmusel teatrit.

Õpetaja Heleni ja Aurelika omaalgatuslik idee tõi vaatajate ette nukunäidendi “Kakuke”.

Läbi mängulise tegevuse õpiti teatrikultuuri – kuidas teatrit tehakse ja kuidas teatris käitutakse.  Külastajad said ise osta piletid ja külastada ka päris puhvetit.

Oli tore päev nii tegijatele kui ka pealtvaatajaile.

Emakeele nädal ja Contra

20. Mar 2018

Emakeele nädalal, 16.märtsil, külastas meid Contra.

Contra on tuntud eelkõige luuletajana. Tema luulele on iseloomulik tõukumine uuema rahvalaulu traditsioonidest, see on lõbus ja laululine, huvitava keelekasutuse ja leidlike riimidega.

“Lõunamaaunistus”
– Contra

Muutuks Eesti lõunamaaks —
oleks ideaalne!
Otse koduaiast saaks
noppida banaane.

Kui ei lahkuks meie mant
troopiline kliima,

poleks mingi Eesti.

Eesti 100

26. Feb 2018

23.veebruaril tähistas Lahmuse koolipere Eesti 100 sünnipäeva.

Vastlapäev

21. Feb 2018

Üle pika aja saime vastlapäeval taas lund nautida. Õp Evi eestvedamisel tähistasime vastlapäeva saanisõidu ja ühiskelgutamisega.

Oli väga tore ja meeldejääv päev!

Playback

2. Feb 2018

Meil käisid külas lasteaiad “Traksik” Kõidamalt ja “Sipsik” Suure-Jaanist

10. Nov 2017

Lasteaiad tähistasid seoses isadepäevaga poistenädalat, mille raames käisid suurema rühma poisid külas meie puutööõpetajal Kuuno Tiitusel. Koos löödi naelu puu sisse ja meisterdati võinuga.