Spordinädal 24.09-28.09

15. Nov 2018

Spordinädalal toimus meie koolis: jalgpallivõistlused, matk (QR-koodi otsimine koolimajas), korvpallivõitlused ja male. Nädala jooksul toimus vahetunnis erinevad sportlikud tegevused (erinevad täpsusvisked)

Munadepühad

30. Mar 2018

Kasvataja Ene eestvedamisel tähistasime munadepühi.

27.märtsil otsisime ja värvisime mune.

28.märtsil toimusid spordisaalis teatevõistlused “Munajaht”  – kõik osalejad võistlesid välja ühe üllatusmuna. Kui teatevõistlused läbi said, oli võimalik kõikidel soovijatel endale vabavisete abil komme “visata”. Niipalju kommi said, kuipalju korve minutijooksul tabasid.

“Eesti 100 – 100 kohtukülastust”

29. Mar 2018

28.märtsil käis 9 klass Tartu kohtumajas.

Tehti väike kohtumaja ekskursioon ja viibiti ka päris kohtuistungil.

Samal päeval külastati ka Tagurpidi Maja.

Projektteater J.U.H.K.K.A “Kakuke”

28. Mar 2018

27.märtsil tehti Lahmusel teatrit.

Õpetaja Heleni ja Aurelika omaalgatuslik idee tõi vaatajate ette nukunäidendi “Kakuke”.

Läbi mängulise tegevuse õpiti teatrikultuuri – kuidas teatrit tehakse ja kuidas teatris käitutakse.  Külastajad said ise osta piletid ja külastada ka päris puhvetit.

Oli tore päev nii tegijatele kui ka pealtvaatajaile.

Emakeele nädal ja Contra

20. Mar 2018

Emakeele nädalal, 16.märtsil, külastas meid Contra.

Contra on tuntud eelkõige luuletajana. Tema luulele on iseloomulik tõukumine uuema rahvalaulu traditsioonidest, see on lõbus ja laululine, huvitava keelekasutuse ja leidlike riimidega.

“Lõunamaaunistus”
– Contra

Muutuks Eesti lõunamaaks —
oleks ideaalne!
Otse koduaiast saaks
noppida banaane.

Kui ei lahkuks meie mant
troopiline kliima,

poleks mingi Eesti.

Eesti 100

26. Feb 2018

23.veebruaril tähistas Lahmuse koolipere Eesti 100 sünnipäeva.

Vastlapäev

21. Feb 2018

Üle pika aja saime vastlapäeval taas lund nautida. Õp Evi eestvedamisel tähistasime vastlapäeva saanisõidu ja ühiskelgutamisega.

Oli väga tore ja meeldejääv päev!

Playback

2. Feb 2018

Meil käisid külas lasteaiad “Traksik” Kõidamalt ja “Sipsik” Suure-Jaanist

10. Nov 2017

Lasteaiad tähistasid seoses isadepäevaga poistenädalat, mille raames käisid suurema rühma poisid külas meie puutööõpetajal Kuuno Tiitusel. Koos löödi naelu puu sisse ja meisterdati võinuga.

Leivanädal 2017

17. Oct 2017

9.-13.oktoober oli pühendatud leivale.

Osade klassidega käidi Olustvere leivakojas leiba küpsetamas. Saime igaüks teha just sellise leivakaku nagu ise soovisime ja lisada hulka erinevaid seemneid.

Seni kuni meie leivakakukesed ahjus küpsesid, külastasime kahte muuseumituba, kus ühes oli topised ja teises puuhobused. Käisime  tallis, kus nägime erinevaid loomi –  siga, küülikud, kitsed ja lambad.  Ka õues jalutades  saime koplitest imetleda hobuseid, kitsi ja alpakasid.

9klass ja LA käisid Kurgja talurahvamuuseumis, kus nad samuti nägid leivategu ja erinevaid talutöid, mida vanal ajal tehti.

Kasvatusrühmad valmistasid erinevaid kooke ja suupisteid, mille üheks olulisemaks koostisosaks oli leib.

Reedel toimus õp Jaana eestvedamisel leiva degusteerimine. Kokku oli sel päeval võimalik maitsta 8 erinevat leiba. Igaüks, kes maitses,  hindas leiba plussi või miinusega, vastavalt sellele, kas maitses või mitte. Kõige lemmikumaks osutus üllatusleib, mille küpsetas meie enda kokatädi Reet. Üllatusleiba kommenteeriti sõnadega väga hea ja kõige parem. Loomulikult on äsja ahjust tulnud soe koduleib see parim.

Ülevaade leiva degusteerimisest:

Tatraleib : 6+ 5- (kommentaar – jube)

Rukkipala: 11+ 2-

Tera-tasku: 13+

Eve-Kati leib: 12+ 1-

Rehe teraleib: 7+

Täistera röst: 13+ 1-

Üllatusleib: 14+(kommenaatarid- kõige parem, väga hea)